Út típusa: | Körutazás |
Kiutazás: | Repülő |
Ellátás: | félpanziós |
Turnusok: | 8 nap / 5 éjszaka |
Utazás azonosítója: | 194356 |
A körutazás idegenvezetője: 2025. szeptember 4-11., 2026. április 02-09., május 06-13.
Topozidu Mária
Miért jelentkezett a bölcsészkarra? - Kérdeztek az egyetemi felvételi beszélgetésen. Gondolkodás nélkül, égi sugallatra érkezett a válasz: “Mert én tanár vagy idegenvezető leszek.” Akkor jöttem rá, hogy én mindig ezt akartam csak megfeledkeztem róla. Sikerült mindkettő.
Az utazások az én életemet is izgalmassá, változatossá teszik, az állandó kihívások, folyamatos fejlődésre késztetnek, minden út, egy új kihívás, egy újabb rácsodálkozás a világra. Az emberi sorsok, a kultúrák, a városok, a tájak rám is nagy hatással vannak. Megérintenek, formálnak, elfogadóvá tesznek.
Igen különleges és komplex feladat az idegenvezetés. Felkészülni, egy utazásra, idő utazássá varázsolni azt, megmutatni a különlegességeket a helyek karakterét, bemutatni a kultúráját a gyökereit, közel hozni az utazóhoz, mindez engem nagyon lelkesit.
Ez a magasztos feladat állandó figyelmet, odaadást és lankadatlan éberséget kíván, örök mosoly kíséretében. Bevallom néha nehéz mindezt egyensúlyban tartani. Mégis úgy érzem, a helyemen vagyok. Szeretek tanulni és elfogadom a tanítást, kíváncsian hallgatom az új történeteket, és örömmel látom meg a szépségeket, élem át a pillanatokat. Szeretem az életvidámságot, szeretek mesélni, szeretem a finom ételeket, a táncot, a nevetést. Ez az én életélmenyem és ezzel szeretnék hozzájárulni a velem együtt utazok egyéni utazási élményeihez.
Az utazás csodálatos ajándék- hiszen nem az a fontos amit nézünk, hanem az, hogy mit látunk!
További útjaim ❯❯
A körutazások idegenvezetője: 2025. szeptember 17-24., október 15-22.
Bakos Tamás
Gyerekkorom óta vonz az utazás és az idegen kultúrák megismerése. Szakképesítéseim megszerzése mellett, 22 éves korom óta dolgozom külföldön idegenvezetőként. Több szezont töltöttem telepített idegenvezetőként a mediterrán térség országaiban. Az elmúlt évtizedben körutakat vezettem Európa és Ázsia számos országába. Leginkább Kína kultúrája és történelme nőtt a szívemhez. Munkám során igyekszem utasaimmal minél több és érdekesebb információt megosztani az adott hely sajátosságait, hangulatát közelebb hozni a csoporthoz.
További útjaim ❯❯
A körutazás idegenvezetője: 2025. október 21-28.
Homolya Orsolya
Orsit rengetegen ismerik, nem csak a vele utazók, hanem a helyiek is azokban az országokban, ahová ellátogat. Ázsiától Egyiptomon át Brazíliáig valahogy az az érzésünk, hogy ahová lepottyan, ott azonnal felveszi a helyi színeket. Létformája az állandóan úton levés, természetes élőhelye változatos: megfigyelhető a természetben, de ugyanúgy előfordul a tengerpartokon, egy frappéval a kezében, mint a többmilliós nagyvárosok dzsungelében vagy eldugott kisvárosok macskaköves sikátoraiban. Tapasztalata és temperamentuma mellé empátia és széles, mediterrán mosoly jár, és minden jóban benne van. Sőt: belevisz.
További útjaim ❯❯
A körutazás idegenvezetője: 2026. május 20-27.
Mison Andrea
Azoknak javaslom ezt az utat, akiknek nincs lehetőségük két hétre elutazni, de mégis belekóstolnának Ázsiába. Kína két metropolisza és a környező világörökségi látnivalók a közel 350 km/órás „puskagolyó expresszel” felgyorsítva tökéletes választás lehet egy rövidebb szabadság tartalmas kihasználására. Szeretem ezt az utat, mert pörgős és komplex, olyan, mint egy isteni koktél, mindenből van benne egy kicsi a megfelelő arányban: tégy bele többek között egy pekingi időutazást a császárok korába, a mesék által megelevenedő Tiltott várost és a Nyári palotát, az ikonikus Kínai Nagyfal lépcsőit, jádét és gyöngyöt, persze a selyem sem maradhat ki, Sanghaj felhőkarcolóit, a Bundot. Fel sem tudom sorolni mi minden fér bele 8 napba dinamikusan, de nem rohanósan. A kedvenc helyszínem, ahol még érezni, hogy milyen lehetett hajdan Kína, Zhujiajiao vízi városa, mely jellegzetes épületeivel, kertjeivel, szűk utcáival és kőhidjaival tökéletes levezetése az utazásnak. A sok érdekesség mellett kiderül az is, hogy mitől pekingi a kacsa, miért számított életcélnak eunuchhá válni a császárkorban, milyen titkos habarcs tartja össze a Nagyfalat, miből áll egy tradicionális teaszertartás vagy hogy miért fontos Hugyecz László építészmérnök neve Sanghajban.
További útjaim ❯❯
Helyszínen foglalható program:
Akrobata show: kb. 60 USD / fő
Golden Mask Dynasty show: kb. 70 USD / fő
Ha csak rövid ideje van, mégis egy teljesebb képet szeretne kapni Kínáról, ez az egyik legjobb lehetőség. 8 napba a lehető legtöbb látnivalót sűrítettük egybe - viszont ezért sokat is kell gyalogolnunk, hogy mindent felfedezhessünk.
Programunk egyik izgalmas része, hogy a Peking és Shanghai közötti 1.318 km-es távolságot a "puskagolyó" expresszel (bullet train) tesszük meg, amely 300 km/óra feletti sebességgel suhan át a tájon. Ez volt az első szuperexpressz útvonal Kínában, átadását követően a vonat nem állt meg sehol a két város között, és akár 380 km/órás sebességgel is közlekedett. A maximális sebességet később 350 km/órára korlátozták, és jelenleg nincs közvetlen járat a két város között (3-4 köztes megálló minden vonat menetrendjében szerepel), de így is 4,5-6,5 óra alatt teszi meg a távolságot, ami a gyorsvonat bevezetését megelőzően 12 órás utazást jelentett.
A két nagyváros klasszikus látnivalóin kívül Pekingben egy riksa túrán is részt veszünk, és az egyik híres étteremben megkóstoljuk a pekingi kacsát. Shanghaiban a Huangpu folyón ringatózva és a régi TV-toronyból is megcsodáljuk a hatalmas metropoliszt. Végül egy kicsit az ősi Kínába is betekintünk Zhujiajiao vízi városában, mely jellegzetes épületeivel, szűk utcáival és a csatornákon átívelő kőhídjaival visszaidézi a letűnt korok hangulatát.
Kína, Peking
Kína, Peking
Kína, Peking
Kína, Peking
Kína, Peking
Kína, Peking
Kína, Peking
Útazonosító: 194356
Kína, Peking
Útazonosító: 194356