Chicago | St. Louis | Springfield | Tulsa | Oklahoma City | Amarillo | Albuquerque | Santa Fe | Holbrook | Grand Canyon/Williams | Las Vegas | Santa Monica | Los Angeles
1. nap: Érkezés
Érkezés a Chicago O’Hare Nemzetközi Repülőtérre, majd transzfer a hotelbe önállóan.
2. nap: Chicago
Mai napot a Szelek Városának is nevezett Chicago felfedezésével töltheti. Érdemes megállni a Michigan és Adams szélén, hiszen ez a Route 66 kiinduló pontja. A gyönyörű Michigan tó partján megreggelizhetnek a híres Lou Mitchell’s kávézóban, mely kihagyhatatlan helyszín, ha a 66-os úton utaznak. Sétáljon a tónál, a parkokban, kóstolja meg a Chichago Dog-ot és fedezze fel Chicago látnivalóit és különleges építészeti kincseit, többek között a Willis Tornyot, mely az egyik legmagasabb épület Észak-Amerikában.
3. nap: Chicago - St. Louis (kb. 480 km)
Az autó felvétele után indulhat a felejthetetlen kirándulás minden idők leghosszabb és legöregebb útján, a 66-os úton. Ez az út végig halad Amerika legszebb tájain és egyedi helyszínein. Kezdje útját a hagyományos kelettől-nyugatig vezető útvonalon, mely Chicago-tól St. Lous-on át halad Missouri-ig, a végtelen búzamezőkön és prériken keresztül. Ne felejtse el megtekinteni Wilmington leghíresebb látványosságát a Gemini Giant-ot, illetve Atlantában a 19 láb magas szobrot, mely Paul Bonyan-t ábrázolja egy hatalmas hot doggal a kezében. Springfield-ben megtekinthetik a híres Cozy Dog Drive falatozót, a corn dog szülőházát, illetve Lincoln Home National Historic Site épületét, ahol meghatározó történelmi események emlékei találhatóak. A 66-os út legnagyobb városában St. Louis-ban számos látnivaló várja, többek között a Gateway Arch található, mely nemzet a legmagasabb emlékműve.
4. nap: St. Louis – Springfield (kb. 340 km)
Az út folytatódik az Ozark-felvidéktől, dél Missouri-ből Springfield-ig, melyet a Route 66 szülővárosaként emlegetnek. Érdemes megtekinteni a Meramec barlangot, melynek azon kívül, hogy alakzatai és színvilága igazán magával ragadó érdekessége, hogy a vadnyugat leghírhedtebb banditája Jesse James is használt rejtekhelyként.
5. nap: Springfield – Tulsa – Oklahoma City (kb. 520 km)
Ezen a napon egy nagy utazás veszi kezdetét, Oklahoma city felé, mely Kansas délkeleti sarkát szeli át. 1930-ban ezen az úton indultak nyugatnak az oklahomai családok a jobb élet reményében. A 66-os út egyik legismertebb látnivalója a Kék Bálna, mely Catoosa-ban található, keletre Oklahomától. Majd Tulsa-ban átkelhet az Arkansas folyón a hídon, mely a 66-os út atyjának emléke előtt tiszteleg. Oklahomában felejthetetlen élményeket nyújtanak a tipikus amerikai motelek, vintage épületek és a benzinkutak.
6. nap: Oklahoma city – Amarillo (kb. 420 km)
Látogasson el Amarilloba, mely Texasban található, Potter megyében. Ez a terület egykoron gazdag füves puszta volt, melyet a Kiowa és a Comanche indiánok lakták. Álljon meg Clinton-ban a Route 66 Múzeumban, ahol történeteket ismerhet meg a legendás útról, majd a shamrocki Toronyállomást és az U-drop Inn Kávézót se hagyja ki. Tekintse meg az első benzinkutat a 66-os úton, melyet McLean-ben talál, pár elhagyatott autóval, majd Groom elferdült víztornya és 58 méter magas kőkeresztje várja az utazókat. Végül, ha Amarillo-ban jár ne hagyja ki a híres Big Texas Steak házat, ahol megmérettetheti magát a népszerű 72oz. elnevezésű kihíváson.
7. nap: Amarillo – Albuqerque (kb. 450 km)
Mielőtt elhagyná Amarillo-t, ne felejtse el megtekinteni a híres Cadillac Farmot, ahol színesre festett Cadillach-ek állnak ki a földből. Látogasson el a Midpoint Kávézóba, Adrian-ba, melynek szlogenje a következő: „Ha itt vagy, félúton vagy”. Ezután haladjon tovább Albuquerque irányába, Új-Mexikó felé.
8. nap: Albuquerque
Albuquerque az állam legnagyobb és egyben legnépesebb városa. Albuquerquet a Rio Grande folyó szeli át. Töltse a napját a város felfedezésével. Óvárosa igazi spanyol és mexikói hangulattal rendelkezik, illetve a spanyol gyarmati múlt és különböző indián kultúrák keveredése érzékelhető.
9. nap: Albaquerque – Santa Fe – Albuquerque (kb. 186 km)
A mai napot Új-Mexikó és ezzel együtt az Államok legrégebbi fővárosában, Santa Fe-ben töltheti. Egykoron ez a város volt a Santa Fe Trail végpontja, a legelső amerikai kereskedelmi útvonal, mely összekapcsolta a keleti határt a távoli nyugattal. A festői szépségű városban felfedezheti az elhagyatott indián falukat, múzeumokat, régi piacokat, illetve a híres Új-mexikói művész, Georgia O’Keeffe munkásságait.
10. nap: Albuquerque – Holbrook (kb. 420 km)
Mai napon autózzon Arizona államba és csodálja meg a Petrified Forest Nemzeti Park különleges vörös szikláit. Ez a nemzeti park, az egyetlen a 66-es út híres vonalán, ezért nem érdemes kihagyni, valamin több mint 13 ezer éves emberi történelem és különleges természeti képződmények szemtanúi lehetnek. Csípje el a naplementét a Painted sivatagnál a parkban, majd utazzon tovább Holbrook-ba. Ha itt jár feltétlenül álljon meg a Wigwam Motelnél, mely 1950 óta várja a vendégeket.
11. nap: Holbrook – Grand Canyon/Williams (kb. 209 km)
Autózzon át a meteor városon, majd Flagstaff és Williams városain mielőtt a Grand Canyon Nemzeti Parkhoz érne. Töltse a mai napot a felejthetetlen Grand Canyon felfedezésével, hiszen ez egy igazi természeti csoda, amit mindenkinek látnia kell egyszer az életében. Haladjon végig a Hermit Road festői túraútvonalán, mely a Canyon déli peremén található. Látogassa meg a Photo Hot Spot-ot vagy másszon fel a kilátó kő tetejére, ahonnan tiszta időben akár 100 méterre is el lehet látni.
12. nap: Grand Canyon/Williams – Las Vegas (kb. 480 km)
Elhagyva Williams-t és a Grand Canyont, Seligman-en utazás nyugati irányba, Kingman felé. Hangulatos kávézókat és moteleket találhat itt, valamint Arizona egyik rejtett kincse a Hoover Gátat, a Colorado folyónál. Arizona és Nevada államok határán található ez a nagy teljesítményű vízerőmű. Utazás tovább Nevada államba, Las Vegasba, a városba amit talán senkinek sem kell bemutatni.
13. nap: Las Vegas
Élvezze egy teljes napon keresztül Las Vegas pezsgő városát. Tegyen sétát a Strip-en, ahol számos szállodakomplexum, kaszinók, első osztályú éttermek, üzletek és szórakoztató létesítmények találhatók. Próbáljon szerencsét a kaszinók valamelyikében, üljön fel a hullámvasútra, pihenjen a medence mellett... és még számos lehetőség várja, itt semmi sem lehetetlen!
14. nap: Las Vegas – Santa Monica – Los Angeles (kb. 470 km)
A Mojave sivatagon keresztül vezet az út a Calico szellem városba, ahol Kalifornia egyik legrégebbi ezüstbányája található. Csatlakozzon vissza a 66-os úthoz Barstow-ban, ahol a Mojave Sivatag és a 66-os út történelmi fényképeinek és tárgyainak gyűjteménye található. Ezután folytassa útját Pasadena, Los Angeles, West Hollywood és Beverly Hills útvonalon Santa Monicáig. Santa Monica-ban érdemes leparkolni és elsétálni a mólóhoz a legendás „End of the Trail” jelzésig, mely a nyugati végét jelöli a 66-os útnak.
15. nap: Los Angeles
Töltse a napot Santa Monica-ban. Sétáljon a tengerparton vagy fedezze fel a Third Street Promenade-ot, amely egy vásárlási és szórakoztató központ. Felfedezheti Los Angeles látnivalóis is, az Universal Studio és az Anaheim-ben lévő Disneyland Park is elérhető távolságra van autóval.
16. nap: Los Angeles, hazautazás
Az autó leadása a Los Angeles Nemzetközi Repülőtéren, majd hazautazás vagy a program folytatása igény szerint.
Az útvonalak kérés szerint módosíthatók!
Törökország, Isztambul
Egyesült Királyság, Salisbury
Mauritius, Pointe aux Piments
Indonézia, Wina Holiday Villa
Srí Lanka, Kandamala
Portugália, Lisszabon
USA, Saint Louis, St Louis
Útazonosító: 102854
USA, Saint Louis, St Louis
Útazonosító: 102854